• TELEKOMÜNİKASYON

    Biyometrik Kişi Doğrulama

Avantajları…

Abonelik İşlemlerinde Biyometrik Kimlik Onayı

Bir çok ülkede telekomünikasyon aboneliği işlemleri sırasında aboneden biyometrik kimliğinin doğrulanması talep edilmektedir. Ulusal düzeyde terörizmle mücadele eden ülkelerde görülen, telekomünikasyona bağlı faaliyetlerin önüne geçmek adına düzenlenen bu önlem sayesinde, kimliği belirsiz veya başka bir kişinin yerine hesap açtırmanın önüne geçilmektedir.

SIM KART

İNTERNET

ÖDEMELER – SÖZLEŞMELER

SIM KART

Türkiye’de yaygınlığı gittikçe artan yeni kimlik kartları ile birlikte, Sim Kart – Hat Aboneliği işlemleri sırasında uygulanan biyometrik onay sistemi sayesinde hat aboneliğini alan gerçek kişinin onayı ile hattın tahsisi sağlanır. Bu sayede hat sahibinin gerçek kişiden oluştuğu oto kontrol sistemi ile onaylanmış olur.

İNTERNET

3G, 4G – Ev ve İşyeri İnternet hizmetlerinde gerçek kişilerin onayı ile tahsis edilir. Abonelik işlemleri sırasında yetkili kişilerin onayının gerçek zamanlı ve güvenle onaylandığı bir mekanizma sağlanır.

ödemeler ve sözleşmeler

Sim Kartlar veya İnternet hizmetleri sözleşmelerinde bir onay sistemi olarak biyometrik sistemler kullanılabilmektedir. Telekomünikasyon hizmetlerinde sözleşmeler ve ödemeler sırasında oluşturulan kağıt çıktıları yerine biyometrik onay imzası ile kişi veya kurum yetkilileri için bir onay sistemi oluşturulabilmektedir. Elektronik olarak imzalanan ve onaylanan belgeler merkezi sistemlerde saklanabilmektedir. Yeni kimlik kartlarımız sayesinde bu işlemler şubelerde masa üstü sistemler, kiosklar veya mobil el terminalleri ile sahada başarılı ve pratik bir şekilde uygulanabilmektedir.